Неоподатковані прибутки з туалетів приносять директору «Укрзалізниці» Бальчуну мільйони

Ще римський імператор Веспасіан, коли ввів податок за користування громадськими туалетами, на всі закиди критиків говорив: «Гроші не пахнуть». Минули тисячоліття, а для нових веспасіанів досі гроші, отримані хай і від громадських туалетів - не пахнуть.

Шляхом корупції та ухиляння від сплати одатків, продовжуючи «славні» традиції регіоналів, пішов і новий директор «Укрзалізниці» Войцех Бальчун. За підрахунками журналістів, поляк отримує з туалетів на українській залізниці до мільйона доларів щомісяця.

Кожен пасажир добре знає - на вокзалах є два туалети. Безкоштовний - куди без протигазу та гумових чобіт неможливо зайти, та платний - більш-менш чистий, навіть, із клаптиком туалетного паперу. Цей платний туалет по документах орендується часто приватними підприємцями у «Укрзалізниці». Ці туалетні бізнесмени сплачують чисто символічну суму за оренду приміщення, а оскільки всі вони зареєстровані як платники єдиного одатку, то і замість процентів з прибутку, платят виключно по 700 грн в місяць в державну казну.

 Тобто, 700 грн, плюс, оренда приміщення = «легальний» туалетний збір !!!!

 А що мають вони насправді? Тільки один платний туалет на Київському вокзалі обслуговує онад 10 000 пасажирів щоденно. Ри цьому, вартість послуги складає 3,5 грн. В результаті - 35 000 гривень за день! Навіть враховуючи смішні гроші за оренду риміщення в 10 000 гривень в місяць, бачимо, що місячна окупність тільки одного туалету на Київському вокзалі складає... 8 годин! Куди йде решта грошей?

Неважко орахувати, що таким чином середня виручка в місяць від платних вокзальних туалетів взагалом по країні складає більше 1 000 000 доларів.

Найцікавіше, що кожен із підприємців, які «харчуються» із цих грошей, досі віддають левову частку заробітку директорам вокзалів, а ті - передають кошти наверх, тобто безпосередньо Войцеху Бальчуну, як генеральному директору, без відома якого така схема не могла б діяти.

УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

Вход

Меню пользователя

 

УКР ПИЛ